Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie

Kochani, chcemy przedstawić Wam załogę Zaginieni przed laty. Z pewnością wielu z Was miało już okazję poznać naszych redaktorów bliżej, a nawet skorzystać z ich pomocy. Opowiemy Wam dzisiaj o tym, jak działa nasza strona oraz dowiecie się czegoś więcej o cichych bohaterach, którzy poświęcają swój czas, by pomagać bezinteresownie innym. Niektórzy z nich działają również na stronie Tu i Tam News.

Zaginieni przed laty

Pandemia bez wątpienia mocno wpłynęła na ilość zaginięć, zwłaszcza wśród nastolatków, którzy zostali zamknięci w domach. Młodzi ludzie czy to w szkole czy po zajęciach spędzali ze sobą czas, nawiązywali nowe znajomości, zwierzali się ze swoich problemów. To wszystko zostało im zabrane. Spróbujmy porównać nasze wspomnienia ze szkoły do czasów obecnych. – różnica jest ogromna. Podczas pandemii wiele osób straciło pracę, popadło w długi lub stało się bankrutami. Nie odwiedzamy się, nie spędzamy ze sobą czasu, mało rozmawiamy. Problem jest ogromny i na pewno odbije się w przyszłości na relacjach międzyludzkich. W okresie tym, liczba zaginięć zauważalnie wzrosła.

Zaginięcia

Na naszej stronie zajmujemy się głównie zaginięciami Polaków na całym świecie, jednak możemy pomóc również wtedy, gdy na terenie Polski zaginie obcokrajowiec. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie zaginięcia na policję. Zauważyliśmy niepokojący wzrost zaginięć młodych mężczyzn na terenie Holandii.

Polacy często nie ufają sobie na emigracji, w związku z tym są bardziej osamotnieni i nie mają z kim dzielić się swoimi przemyśleniami, czy choćby zwrócić się z prośbą o pomoc. Wielu naszych rodaków nie zna języka na tyle dobrze, by swobodnie się komunikować i wstydzi się krytyki. W Polsce nasz tryb życia, kultura i przyzwyczajenia też są całkiem inne. Nasz temperament i doświadczenie nie zawsze daje nam możliwość wpasowania się w otoczenie. Do tego dochodzi samotność, pobyt z dala od przyjaciół, rodziny czy miejsc których nam brakuje. To doprowadza do tego, że ludzie na emigracji często popadają w depresję, nałogi, planują samobójstwa, albo gubią się w świecie, którego nie znają i boją się prosić o pomoc.

Wiza

Zgodnie z nowymi przepisami bez uzyskania statusu osoby osiedlonej, pozostanie legalnie na stałe w UK po Brexicie nie będzie możliwe. W związku z tym osoby, które chcą się przeprowadzić do UK, będą musiały uzyskać wizę pracowniczą w ramach nowego punktowego programu. Uważamy, że przyczyni się to do znacznego wzrostu zaginięć naszych rodaków. Jeden z redaktorów ZPL poruszał niedawno ten temat z naszą zaprzyjaźnioną Czytelniczką, która jest od wielu lat w UK. Niestety, wielu Polaków, którzy wyjechali na wyspy z różnych powodów, nie chcą lub nie mogą wrócić do Polski. Bez odpowiednich dokumentów, których nie będą w stanie załatwić, wielu z nich może wylądować na ulicy. Wiemy z pewnych źródeł, że już dziś rozkładają ręce i nie wiedzą co będzie dalej.

Nasza współpraca z policją

Nasza współpraca z policją polega głównie na przekazywaniu informacji o osobach zaginionych. Często kontaktujemy się w celu potwierdzenia czy dana osoba ma nadal status zaginionego lub w jaki sposób zakończyły się poszukiwania. Coraz częściej zamieszczamy również apele Policji z całej Europy z prośbą o pomoc w identyfikacji osób, których tożsamość z różnych powodów nie została ustalona, wymieniając z nimi spostrzeżenia nasze oraz Czytelników. Współpracujemy również z innymi grupami zajmującymi się pomocą w odnajdywaniu osób zaginionych w Polsce i za granicą na zasadzie wzajemnej pomocy i udzieleniu wskazówek. Jeśli chodzi o agencje detektywistyczne to czasami kontaktują się z nami oferując lub prosząc o pomoc. Z przyczyn niezależnych od nas nie będziemy podawać nazw tychże grup i agencji.

Problemy

Podczas przyjmowania zgłoszeń o osobach zaginionych od rodzin i bliskich, zawsze przeprowadzamy z nimi wywiad by uzyskać jak najwięcej informacji na temat osoby zaginionej. Oczywiście im więcej informacji, tym większa szansa na szybkie odnalezienie. Czasami zdarza się, że rodzina ukrywa najważniejsze fakty z ostatnich chwil przed zaginięciem. Mamy tu na myśli kłótnię z bliskimi, choroby, myśli samobójcze, długi lub problemy osobiste.

Zatajanie przed nami tych faktów jest ogromnym problemem, gdyż mając taką wiedzę można skierować poszukiwania na konkretne tory. Zawsze zaznaczamy, że każdy post gdy jest gotowy wysyłamy przed publikacją do rodziny w celu weryfikacji jego treści i jeśli rodzina nie życzy sobie upubliczniania pewnych informacji, są one w odpowiedni sposób edytowane. Problemem jest dotarcie do rodzin, gdyż nasze wiadomości trafiają często do folderu “inne”, a nie wszyscy użytkownicy wiedzą, że taki folder w ogóle istnieje. Zdarza się, że w natłoku spraw podczas pisania postu zrobimy błąd stylistyczny czy ortograficzny i wtedy w sekcji komentarzy zdarzają się niepochlebne opinie na nasz temat. Na szczęście większość naszych czytelników szczerze nas wspiera.

Informacje o osobach zaginionych

W sprawach nowych staramy się kontaktować z rodzinami osób zaginionych. Niestety, Facebook nie ułatwia nam tego zadania i nasze wiadomości trafiają do folderu “inne” lub spamu, przez co zdarza się, że nigdy nie dostajemy od nich odpowiedzi. Jeżeli chodzi o sprawy stare i dość znane, korzystamy z policyjnej bazy osób zaginionych. Stamtąd czerpiemy informacje i formułujemy post by przypomnieć o sprawie. Informacje pozyskujemy również ze starych gazet, artykułów, archiwalnych programów telewizyjnych oraz Internetu.

Pomoc

Zaginieni przed laty nie mają wyliczonego czasu pracy, choć każdy z nas uzależnił się od niesienia pomocy. Nasze komputery i telefony przegrzewają się każdego dnia od intensywnych działań na stronie. Siedzimy do późna w nocy tracąc poczucie czasu – cały czas analizujemy i uzgadniamy. Mimo to nie żałujemy żadnej minuty. Jesteśmy dumni z tego, co robimy. Nie tracimy sił ani motywacji do działania.

Najpiękniejsza jest chwila, gdy za pośrednictwem naszej strony udaje się kogoś szczęśliwie odnaleźć. Jeśli jednak sprawa ma inne zakończenie, przeżywamy to… Każdy redaktor na swój sposób.

Kontakt z rodziną

Zaginieni przed laty… Pomysł zrodził się na tę stronę z chęci niesienia pomocy innym. Tym, którzy zostali sami z bólem, pogrążeni w rozpaczy, którzy nie wiedzą do kogo się już zwrócić. Często stajemy się ich ostatnią deską ratunku. Jesteśmy tylko grupą osób, które charytatywnie pomagają rodzinie od pierwszej chwili odebrania przez nas wiadomości aż po kontakt z rodziną w celu uzyskania jak najwięcej bardzo dla nas ważnych informacji o osobie zaginionej.

Piszemy posty i umieszczamy je wraz z wizerunkiem zaginionej osoby u nas na stronie. Największą rolę spełniają jednak nasi czytelnicy – za co oczywiście bardzo im dziękujemy. Jeśli osoba nie odnajduje się dłuższy czas, ponawiamy post na stronie z nadzieją, że tym razem czegoś się dowiemy. Zdarza się, że człowiek odnajduje się chwile po opublikowaniu przez nas postu, czasami zaś poszukiwania trwają latami. My jednak nie zapominamy o nich… O zaginionych przed laty oraz o ich rodzinach.

Załoga

Z pewnością jesteśmy zgraną załogą – staliśmy się dla siebie ważni. Każdy z nas bardzo się zaangażował się w działalność na naszej stronie. Robimy wszystko, by rozwijała się, a nasza praca nie poszła na marne. Nie potrafimy już wytrzymać bez naszej strony ani jednego dnia… Wiemy przecież, że tu czekają na nas rodziny, które liczą na naszą pomoc.

Redaktorzy

Zaginieni przed laty tworzy zespół 10 redaktorów. Co można o nich powiedzieć? Każdy z redaktorów jest zupełnie inny, ale mamy wspólny cel – pomaganie innym z całych sił i z dobrego serca. Nikt na tej stronie nie jest przymusowo. Każdy z nas niesie pomoc. Jesteśmy tak naprawdę porozrzucani po cały świecie. Jednak nawet to nie staje nam na przeszkodzie by łączyć swoje siły i wspólnie pomagać. Kim dla siebie jesteśmy? Rodziną, przyjaciółmi…. Każdego dnia kontaktujemy się ze sobą w sprawie osób zaginionych i nie tylko. Wspieramy się gdy mamy gorsze dni, dzielimy się swoimi życiowymi porażkami i radościami. Próbujemy każdego dnia dogonić prawdę i odszukać zaginionych. Rodziny które poszukują swoich bliskich są dla nas bardzo ważni. Naszym zadaniem jest pomóc im i wspierać przez ten cały trudny czas.

Iwona

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Iwona

Iwona pochodzi z Oławy, tam również ukończyła szkołę średnią. W Southampton mieszka od 2004 roku i tam wykonywała wiele rozmaitych prac – od pomocy w kuchni, po pakowanie warzyw i mięsa. Dzisiaj pracuje na part time (pół etatu) na siłowni – jest tam „supervizer”, zarządza ekipą sprzątającą oraz dba o ład i porządek. Jest kochającą mamą i babcią. Na co dzień zajmuje się pomaganiem innym – to właśnie Iwona jest pomysłodawczynią i założycielką strony Zaginieni przed laty. To kobieta o złotym sercu, wyrozumiała, ambitna, pełna nadziei, pomysłów i marzeń.

Lucy

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Lucy

Lucy… No właśnie Lucy… To fantastyczna kobieta – pełna pozytywnej energii, przyjacielska, opiekuńcza, bardzo inteligentna i pełna nowych pomysłów. Wniosła do zespołu dużo radości oraz uśmiechu. Mieszka w Zawierciu, tam prowadzi własną działalność, zajmuje się handlem. Miłośniczka kotów. Kobieta o złotym sercu. Jej działanie na stronie nie ma godzin, działa niemal non stop. Strażniczka Zaginieni przed laty.

Marzena

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Marzena

Marzena pochodzi z Prószkowa koło Opola ale mieszka i pracuje w Niemczech. Wspaniała redaktorka, która od bardzo dawna interesuje się zaginięciami. Uwielbia gotować. Pełna energii pracowita redaktorka. Dołączyła do naszej załogi i niesie ogromną pomoc innym. Jej zaangażowanie to ogromna zaleta.

Daria

https://tuitamnews.pl/zaginieni-przed-laty-redaktorzy-i-ich-dzialania-na-stronie/
Fot. Daria

Daria jest studentką bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Śliczna redaktorka z sercem anioła. Bardzo intensywnie działa na stronie – niesie ogromną pomoc i wiedzę. Inteligentna, ambitna i przyjacielska redaktorka. W nasz zespół wniosła dużo radości i ciepła, a przede wszystkim zaangażowania. Zawsze można na nią liczyć – to skarb mieć kogoś takiego w zespole.

Gabriela

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Gabi

Gabriela pochodzi z Małopolski. Skończyła studia Eurazjatyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim, aktualnie kontynuuje naukę na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem informacji na Akademii Sztuki Wojennej. Gabrysia jest ciepłą, pomocną i uśmiechniętą osobą. Tak jak inne redaktorki, wniosła w stronę dużo pracy i swojego czasu.

Marta

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Marta

Marta jest mężatką od 6 lat i mamą dwójki wspaniałych dzieci. Od 2,5 roku mieszka w Szwecji. Tematem zaginięć interesuje się od ponad 6 lat. Zaginieni przed laty obserwuje praktycznie od zawsze. Bardzo się cieszy, że może pomagać innym. To wrażliwa duszyczka, bardzo poruszają ją ludzkie tragedie, a cieszą szczęśliwe zakończenia. To ciepła i fantastyczna dziewczyna.

Bartosz

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie

Bartosz mieszka w Warszawie. Na codzień prowadzi śledztwa w sprawie ustalenia okoliczności zaginięcia osób. Również pomaga w ich poszukiwaniach. Jest bardzo mocno zaangażowany w pomoc innym. To wspaniale, że są takie właśnie osoby jak Bartosz.

Ola

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Ola

Ola urodziła się w Gdańsku. Od 16 lat mieszka w Edinburghu. Ma wolny zawód i dzięki temu sama może wyznaczać sobie ile może czasu poświęcić na stronie Zaginieni przed laty. Ola to cudowna osoba. Pełna pomysłów i działań. Jej zaangażowanie na stronie jest ogromne. Zawsze można na nią liczyć. Jest nie tylko przyjacielska, ale przede wszystkim jest wspaniałą redaktorką z ogromnym sercem. Bez wątpienia to kolejny anioł stróż stojący na straży by pomagać innym.

Izabella

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Izabella

Izabella ma 27 lat. Jest wolontariuszem Zaginieni przed laty od dłuższego czasu. Jest mamą dwójki wspaniałych dzieci w wieku 2 i 4-latka. Interesuje się kryminalistyką i kryminologią. Uwielbia czytać książki w większości są to thrillery i horrory. Pracowała w gazecie co w znacznym stopniu przyczyniło się do tego, że postanowiła sprawdzić swoich sił w szeregach Zaginieni przed laty. To wspaniała redaktorka niosąca ogromną pomoc innym.

Sandra

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Sandra

Sandra jest mamą trójki dzieci. Od kilku lat interesuje się tematyką prawdziwych zbrodni, najbardziej tajemniczymi zaginięciami. W związku z tym zainteresowaniem dołączyła do kilku grup o tematyce zaginięć. Zaginieni przed laty była pierwszą grupą którą zaczęła obserwować. Pierwszym takim zaginięciem które ją bardzo zainteresowało i zaczęła śledzić każdą informację z chęcią odnalezienia tej osoby było zaginiecie Agaty Łońskiej. Sandra to wspaniała kobieta. Redaktorka z ogromnym zaangażowaniem.

Beata

Zaginieni przed laty- Redaktorzy i ich działania na stronie
Fot. Beata

Beata pochodzi z Małopolski. Jest mieszkanką małej malowniczej wsi. Z zawodu kelner, barman, handlowiec. Poetka, pisarz. Prowadzi swoją stronę w cieniu ciszy. Wydała wiele antologii. Uwielbia dużo czytać. Do zespołu Zaginieni przed laty dołączyła po zaginięciu brata. Kochająca mama i żona. Redaktorka pełna marzeń i poszukiwań. Na codzień poszukuje zaginionego brata.

Przedstawiliśmy Wam całą załogę Zaginieni przed laty

Tak naprawdę od początku na naszej stronie przewinęło się sporo osób. W związku z tym raz w składzie jest nas 12 raz 20 osób. Jesteśmy zgraną załogą, która za cel ma pomaganie innym. Oprócz tego strona Zaginieni przed laty dla każdego z nas jest przede wszystkim drugą rodziną. Stoimy na straży niczym anioły zawsze gotowe do pomocy innym. Rodziny zaginionych osób bez wątpienia potrzebują naszego wsparcia i pomocy. Stajemy się dla nich pomocną dłonią, która wspiera ich przez cały czas poszukiwań i nawet dłużej. Pomimo zakończonych spraw nadal utrzymujemy kontakt z wieloma rodzinami. Oczywiście zawsze mogą na nas liczyć. Kochani zespół Zaginieni przed laty to najbardziej zgrana grupa redaktorów. Bardzo się cieszę, że razem z nimi mogę pomagać innym.

Na zakończenie podaję link do naszej strony

Źródło:(20+) Zaginieni przed laty | Facebook

4.8 4 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze