Starosta wypadł z łodzi. Dramat nad Wisłą. Poszukiwania zakończone

Dramat nad Wisłą niedaleko Płocka. Starosta Mariusz Bieniek wypadł z łodzi. Kilka dni trwały jego poszukiwania. W środę 25 sierpnia potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Odnaleziono ciało starosty.

Starosta Mariusz Bieniek nie żyje

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku. Trzech mężczyzn nagle wypadło z łodzi płynącej po Wiśle w rejonie Świniar pod Płockiem. Dwóch z nich zdołało dotrzeć do brzegu. Jeden dopłynął o własnych siłach, przy pomocy innych osób. Drugiemu pomogli strażacy. Niestety pomimo szybkiej reakcji trzeciego mężczyzny wtedy nie odnaleziono. Zaginionym był starosta Płocka Marek Bieniek.

Starosta wypadł z łodzi. Dramat nad Wisłą-Trwają poszukiwania
Trwają poszukiwania trzeciego mężczyzny

Jak przekazało PAP źródło związane ze starostwem, do wypadku doszło, gdy łódź, na której trzech mężczyzn popłynęło na ryby, nagle wywróciła się. Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera poinformował, że do wypadku doszło w niedzielę wieczorem na odcinku Wisły powyżej miejscowości Świniary.– „W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia z łódki wypadli mężczyźni. Osoby postronne udzieliły pomocy jednemu z nich. Drugi wydostał się na brzeg przy pomocy strażaków, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się dotąd odnaleźć. Akcja została przerwana na noc” – relacjonował w niedzielę rzecznik strażaków z Płocka do wywiadu dla PAP tygodnika Płockiego.

Konieczne są oględziny łódki, która znajduje się na łasze na Wiśle” – powiedział tygodnikowi Marcin Policiewicz, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Płocku

Odnaleziono ciało starosty

Nurkowie zlokalizowali łódź, ale w trakcie przeszukania nie znaleźli w niej zaginionego mężczyzny. W poniedziałek od godziny 9:00 kontynuowali dalsze poszukiwania. Dopiero 25 sierpnia 2021 roku odnaleziono ciało starosty płockiego Mariusza Bienieka. Poszukiwania mężczyzny trwały od niedzieli 22 sierpnia 2021 roku.

Bez wątpienia to straszna tragedia. Przede wszystkim Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia i łączymy się z nimi w tych trudnych dla nich chwilach.

Źródło:Dramat na Wiśle. Starosta wypadł z łodzi. Trwają poszukiwania. (twojenowinki.pl)

MARIUSZ BIENIEK ODNALEZIONY – wyłowiono ciało starosty płockiego – Płock, ESKA.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze