Śmierć Mary Jane i jej dzieci

Mary Jane mieszkała wraz z mężem i trójką dzieci w Newport w Oregonie. Pewnego dnia, cała rodzina zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

Ciała w rzecze

Wczesnym rankiem, 19 grudnia 2001 roku, ktoś natknął się na ciało małego chłopca wyrzucone przez rzekę w Newport. Początkowo założono, że dziecko przypadkowo wpadło do wody, bowiem na jego ciele nie znaleziono żadnych śladów przemocy. Wkrótce wizerunek zmarłego 4-latka obiegł całe miasto – do policji zgłosiła się kobieta twierdząca, że jest to Zachary, syn jej współpracownika, Christiana Longo.

Mary Jane
Zachary, Madison i Sadie Longo

Śledczy udali się do domu rodziny Longo, jednak nikogo nie zastali. W tym czasie trwały poszukiwania jakichkolwiek śladów w okolicach miejsca odnalezienia ciała Zachary’ego. Szybko natknięto się na dwie obciążone poszewki na poduszki – w jednej ujawniono ciało małej dziewczynki, druga natomiast była pusta. Nie było już wątpliwości – dzieci zostały zamordowane z zimną krwią.

Trwały szeroko zakrojone poszukiwania reszty członków rodziny. 27 grudnia, w rzece niedaleko domu rodziny Longo, odnaleziono dwie walizki obciążone ciężarami, a w nich ciało Mary Jane i jej córeczki, Madison. Nadal szukano glowy rodziny, Christiana Longo.

Początkowo śledczy obawiali się, że Christian również padł ofiarą bezwzględnego mordercy. Jednak podczas przesłuchiwań, jeden ze znajomych małżeństwa przyznał, że przed zniknięciem mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie. Raz nawet zwierzył się, że Mary Jane zostawiła go zabierając ze sobą dzieci. To rzuciło na sprawę nowe światło.

Interesy

Nie było wątpliwości, że rodzina Longo żyła ponad stan. W przeszłości, Christian kupował nowe domy, drogie samochody i wyjeżdżał na zagraniczne wakacje. Znajomi małżeństwa często zastanawiali się, w jaki sposób Christian dorobił takiego majątku prowadząc firmę sprzątającą. Wkrótce na jaw wyszło, że mężczyzna dopuszcza się oszustw, za co sąd nakazał mu zapłacić wysoką karę pieniężną. Zawstydzone małżeństwo spakowało siebie oraz dzieci i przeprowadziło się do Oregonu. Tam zaczęło się piekło – Christian zabronił swojej żonie kontaktować się z rodziną. Rodzice Mary Jane byli tak zaniepokojeni, że zgłosili zaginięcie córki i wnucząt już kilka miesięcy przed morderstwami.

Mary Jane
Mary Jane z dziećmi

Jak zginęła Mary Jane i dzieci

Mary Jane i dzieci nie żyły, a Christiana nadal poszukiwała policja. Szukano go nie tylko jako „osobę zaginioną” ale także jako oszusta. Trop sięgnął do samego Meksyku, tam też go namierzono.

Podczas przesłuchiwania, Christian nie przyznawał się do zabójstwa żony i dzieci. Co więcej, całą winę zrzucił na nieżyjącą już żonę. Utrzymywał, że to Mary Jane zabiła Zachary’ego i Sadie, a gdy chciała skrzywdzić Madison, ten rzucił się na nią i ścisnął za gardło. Później, „z litości” zabił Madison, żeby już nie cierpiała. Sąd nie uwierzył w tę wersję zdarzeń, dlatego też w 2003 roku, Christian Longo został skazany na śmierć.

The Pretender: The case of Christian Longo - CBS News
Christian Longo

Dopiero po procesie, podczas wywiadu z ulubionym dziennikarzem przyznał, że zabił swoją rodzinę bo wpadł w ogromne problemy finansowe. Powiedział także, że nie był szczęśliwy w małżeństwie. Według niego, Mary Jane zbyt wiele czasu poświęcała dzieciom. Zdecydował więc, że najłatwiej będzie pozbyć się Mary Jane, gdy ta będzie całkowicie bezbronna. Zwabił ją do łóżka i udusił na śmierć. Nagie ciało swojej żony włożył do walizki i wrzucił do rzeki. Później to samo zrobił ze swoją córką. Zachary i Sadie zginęli inaczej. Christian wywiózł dzieci na most, przywiązał kamienie do ich nóg, włożył do poszewek na poduszki i żywcem zrzucił z mostu.

Następnie Christian uciekł do Meksyku, gdzie żył pod przybraną tożsamością aż do aresztowania.

Źródło

https://morbidnmacabre.com/

Podobne

https://tuitamnews.pl/psychopatyczna-para-ktora-uprowadzala-i-zabijala-dzieci/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze