Shane Goldsby – Wspólna cela – wspólne piekło i kolejne 25 lat więzienia

W czerwcu 2020 roku media doniosły, że więzień przebywający w Airway Heights Correctional Center w Waszyngtonie zamordował swojego współwięźnia. 25-letni Shane Goldsby zaatakował, a następnie zabił 70-letniego Roberta Mungera. Nie był to przypadkowy atak, bowiem Munger odsiadywał wyrok za zgwałcenie siostry Goldsby’ego.

Shane Goldsby

W 2017 roku aresztowano Shane Goldsby za liczne ataki z nożem, kradzież samochodu policyjnego. Mężczyzna uciekał również przed policją. Pościg ten doprowadził do zderzenia się samochodów, w wyniku którego ranny został policjant. Shane Goldsby został skazany na pięć lat. Początkowo przebywał w więzieniu w Shelton. Następnie przeniesiono go do Walla, a potem do Clallam Bay. Ostatecznie znalazł się w Ośrodku Karnym Airway Heights, do którego trafił w 2020 roku.

Robert Munger

W 2019 roku Munger trafił do więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci, gwałty oraz posiadanie dziecięcej pornografii. Mężczyznę skazano na 43 lata więzienia.

Tragedia

„To się nie dzieje naprawdę. Trafienie do tej samej instytucji, tej samej celi, to wręcz niemożliwe.” – wyznał ShaneGoldsby, po przydzieleniu go do tej samej celi co Mungera. Mężczyzna dodał również, że pomimo gniewu, jaki czuł wobec Mungera, nigdy nie chciał go zabić. Jednak mężczyzna zaczął podawać mu przerażające szczegóły dotyczące napaści seksualnej na jego siostrę. Goldsby twierdził, że próbował przekazać funkcjonariuszom więziennym informacje o niezdrowej atmosferze panującej w ich celi, jednak nie został wysłuchany. Doprowadziło to do tragedii, do której doszło 2 czerwca 2020 roku. Goldsby zaatakował Mungera od tyłu, powalając go na ziemię. Następnie uderzał go i kopał w głowę.

Śledztwo

To, że mężczyźni trafili do jednej celi, stanowiło naruszenie polityki Departamentu Więziennictwa. Śledztwo w sprawie morderstwa Mungera nie przyniosło żadnych dowodów na to, że Goldsby lub Munger próbowali ostrzec personel o potencjalnym konflikcie. Dochodzenie wykazało, że personel Departamentu Więziennictwa nie był świadomy żadnego związku między Goldsbym a jedną z ofiar Mungera aż do czasu ataku.

Gdy wyniki śledztwa zostały upublicznione, matka Goldsby’ego – Cindy Elliot powiedziała, że ​​chociaż nie tolerowała działań syna, to nie powinien on ​​nigdy przebywać w tym bloku więziennym.

Skazanie Goldsby’ego

W sierpniu 2021 roku Goldsby przyznał się do morderstwa drugiego stopnia. Mężczyznę skazano na 25 lat za morderstwo. Jego obrona domagała się łagodniejszego wyroku, powołując się na maltretowanie Goldsby’ego w dzieciństwie przez jego uzależnioną od narkotyków matkę.

Goldsby zwrócił się do rodziny zamordowanego Mungera: „Nie wyobrażam sobie, jak by to było stracić ukochaną osobę w ten sposób. Przepraszam jego żonę oraz całą rodzinę. Jest mi przykro.  „Wstydzę się swoich działań, zostałem postawiony w sytuacji, której nikomu nie życzę”.

Shane Goldsby Źródło:bloximages.newyork1.vip.townnews.com

Źródło:

https://morbidology.com/the-man-who-killed-his-sisters-rapist/

5 1 Głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze