Psychopatyczna para, która uprowadzała i zabijała dzieci

Psychopatyczna para zwabiła dzieci w wieku od 10 do 17 lat do samochodu, oferując im podwiezienie do domu.

Mordercy z wrzosowisk | L: Ian Brady, R: Myra Hindley | Kredyty fotograficzne: Cambridge News

W 1963 roku Myra Hindley i jej sadystyczny kochanek, Ian Brady, rozpoczęli swój morderczy szał. Para psychopatyczna zwabiła dzieci w wieku od 10 do 17 lat do samochodu, oferując im podwiezienie do domu. A potem zmieniali trasę na opustoszały obszar 15 mil od Manchesteru o nazwie Saddleworth Moor, mówiąc swoim ofiarom, że Hindley zgubiła drogą rękawicę na wrzosowisku i potrzebuje pomocy w jej znalezieniu.

Brady później gwałcił, mordował i podrzynał gardła swoim ofiarom. Para brutalnie zabiła pięcioro dzieci na opuszczonej ziemi Maurów przez dwa lata, aż do 1965 roku, kiedy szwagier Hindley, David Smith, był świadkiem upiornego morderstwa 17-letniego Edwarda Evansa. Już następnego dnia Smith poinformował policję o ohydnej zbrodni. 7 października 1965 r. Policja aresztowała Brady’ego pod zarzutem morderstwa, a pięć dni później Hindley również.

Prokuratura oskarżyła Brady’ego o zabójstwo Evansa, Kilbride’a i Downeya. A Hindley została oskarżona o udział w morderstwach wspomnianych dzieci, zabójstwa Evansa i Downeya. W dniu 6 maja 1966 roku sąd skazał parę na dożywocie. W 2002 roku Hindley zmarła z powodu powikłań płucnych. Brady zmarł w wieku 79 lat z powodu kłopotów płucnych w 2017 roku.

12 lipca 1963: Para zabiła swoją pierwszą ofiarę

Pauline Reade, 16-letnia urocza dziewczyna, była pierwszą ofiarą morderców z Maurów. Dziewczyna była w drodze do lokalnej dyskoteki w różowo-złotej sukience w swoim rodzinnym mieście Gorton w Manchesterze. Reade spotkał Hindley w drodze na dyskotekę, kiedy Hindley zatrzymała młodą dziewczynę prosząc ją o pomoc w znalezieniu drogiej rękawiczki w pobliżu Saddleworth Moor.

Pauline Reade, 16-lat

Wcześniejsza znajomość Reade’a i Hindleya pomogła Hindley w szybkim zdobyciu zaufania Reade’a. Reade zgodził się pomóc Hindley. Para przywiozła Reade’a na Wrzosowisko, gdzie Brady ją wykorzystał , a następnie zabił. Gardło Reade’a zostało podcięte z wielką siłą, przecinając jej rdzeń kręgowy. W 1985 roku para poinformowała policję o miejscu pochówku Reade’a. Jej ciało spoczywa teraz na cmentarzu Gorton.

23 listopada 1963: 12-letni John Kilbride został zamordowany

John Kilbride Zdjęcie | Kredyty: BBC

Cztery miesiące później para zaatakowała Johna Kilbride’a, 12-letniego chłopca z Ashton-under-Lyne , 6 mil od ich rodzinnego miasta. Chłopiec zarabiał kieszonkowe, pakując stragany na targu w Ashton. 23 listopada Hindley poprosiła małego chłopca o pomoc w załadowaniu kilku pudeł do jej samochodu. Hindley zaproponowała Kilbride podwiezienie do domu jako grzeczny gest za pomoc jej w ułożeniu pudeł.

Para trzymała się swojego typowego planu morderstwa i zmieniła trasę do Saddleworth Moor, aby poszukać kosztownej rękawicy. Kilbride został zgwałcony, zamordowany i pochowany na wrzosowisku. Dwa lata później detektywi odkryli grób Kilbride’a w Moor, a ciało zostało później przeniesione na cmentarz Hurst w Ashton-Under-Lyne.

16 czerwca 1964: Morderstwo 12-letniego Keitha Benneta

Keith Bennett (BBC)

Keith Bennett, 12-letni bezbronny chłopiec, został uprowadzony, zgwałcony i zamordowany przez morderców z Maurów. Bennett został odebrany ze swojego rodzinnego miasta Chorlton-on-Medlock. Był w drodze do swojej babci, która mieszkała w pobliżu jego domu. Niestety dziecko nigdy nie odwiedziło babci. W 1986 roku para przyznała się do zabicia Bennetta. Jednak nigdy nie ujawnili miejsca pochówku Bennetta . Matka Bennetta, Winnie, zmarła w 2012 roku podczas ciągłych prób odnalezienia szczątków Bennetta. Tablica została umieszczona w Saddleworth Moor ku pamięci Keitha i Winnie, która stwierdza:

„Za Winnie i Keitha. Obyście oboje RIP. Keith wróci do domu ”.

26 grudnia 1964: Najbardziej makabryczne morderstwo 10-letniej Lesley Ann Moor Murderers

Lesley Ann Downey | Zdjęcie Crdits: BBC

Najbardziej makabryczny atak pary miał miejsce na 10-letnią dziewczynę o imieniu Lesley Ann Downey . Lesley była najmłodszą ofiarą ściganą przez parę. Porwali dziewczynkę z wesołego miasteczka. Później została przywieziona do domu babci Brady’ego w Hattersley w hrabstwie Greater Manchester, gdzie mieszkał wraz z babcią. Początkowo Lesley była fotografowana w wyraźnych pozach. Później Brady zgwałcił i zabił nieletniego. Morderstwo Lesley zostało nagrane na taśmę, którą prokuratura odtworzyła później w sądzie jako dowód. Na kasecie słyszano, jak dziewczyna błaga o litość. Lesley została ponownie pochowana na Cmentarzu Południowym w Chorlton-Cum-Hardy.

6 października 1965: Ostatnie morderstwo

Edward Evans | Kredyty fotograficzne: BBC


Diabelska para spotkała swoją najstarszą ofiarę, 17-letniego Edwarda Evansa, w barze dla gejów. Został przywieziony do ich domu w Hyde w Greater Manchester, gdzie Brady brutalnie zamordował nastoletniego chłopca. Początkowo Brady zaatakował Evansa siekierą, a następnie dusił go poduszką, ostatecznie udusił chłopca drutem kablowym.

Szwagier Hindley, David Smith , którego Brady wezwał wcześniej, był świadkiem całej sceny. Smith nie mógł powstrzymać traumatycznego widoku, który zobaczył i następnego dnia zadzwonił na policję, co doprowadziło do zakończenia tragicznej serii gwałtów i morderstw. Evans został pochowany na Cmentarzu Południowym w Chorlton-Cum-Hardy.

Smith wezwał policję do Brady’ego i Hindleya

Saddleworth Moor, gdzie znaleziono ciała trzech ofiar | Kredyty fotograficzne: Wikimedia

7 października 1965 roku Smith poinformował policję o tym, co widział poprzedniego dnia. Policja wtargnęła do domu Brady’ego na Wardle Brook Avenue i znalazła zwłoki Evana . Brady został aresztowany pod zarzutem podejrzenia morderstwa. Pięć dni później policja aresztowała Hindleya pod zarzutem współdziałania w zabójstwie Evana. Pod koniec 1965 roku policja oskarżyła Brady’ego i Hindleya o zabójstwo trojga dzieci.

Para szaleńców skazana na dożywocie w więzieniu

6 maja 1966 roku rozpoczął się proces o morderstwo złej pary. Po 14-dniowym procesie Brady i Hindley zostali uznani za winnych zabójstwa trojga dzieci, mianowicie Evansa, Kilbride’a i Downeya. Sąd skazał Brady’ego na trzy dożywocie, a Hindley na dwa dożywocie.

Gazeta publikuje śmierć Iana Brady’ego. | Kredyty fotograficzne: Sky News


Para zaprzeczała zabiciu swojej pierwszej ofiary, Pauline Reade, aż do 1985 roku. Sprawa przybrała inny obrót, kiedy Hindley przyznała się do zabicia Reade’a wraz ze swoim kochankiem. Następnie powiedziała prokuraturze, że Brady jej groził.

Stwierdziła: „Byłam pod przymusem i znęcaniem się przed przestępstwami, po nich iw ich trakcie, i cały czas byłam z nim. Groził mi, gwałcił, biczował i laską. Zagroził, że zabije moją rodzinę. Zdominował mnie całkowicie ”. ( Myra Hindley )

Hindley była nałogową palaczką, co pogorszyło jej płuca, co doprowadziło do jej śmierci w 2002 roku z powodu niewydolności oddechowej. Brady został uznany za psychopatę w 1985 roku i przeniesiony do szpitala Ashworth , gdzie zmarł z powodu powikłań płucnych w wieku 79 lat w 2017 roku.

Sędzia Naczelny stwierdził w sprawie Brady’ego: „Tak jest, jeśli kiedykolwiek ma być taki przypadek, w którym mężczyzna powinien pozostać w więzieniu aż do śmierci”. ( Lord Lane )

Źródła

„Https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/myra-hindley-ian-brady-documents-papers-moors-murders-diary-a8547366.html ”

„Https://www.theguardian.com/century/1960-1969/Story/0,,106456,00.html ”

„Http://news.bbc.co.uk/2/hi/special_report/1997/myra_hindley/37335.stm ”

Https://allthatsinteresting.com/myra-hindley-moors-murders/3 ”

„Https://www.bbc.com/news/uk-england-39934966 ”

„Https://www.cambridge-news.co.uk/news/history/mayra-hindley-depraved-sadistic-serial-18531468 ”

„Https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/ian-bradys-horrifying-dying-wish-22009121 ”

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszych
Najnowszych Najczęściej głosowanych
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze