Oparzenia słoneczne- Wszystko co warto o tym wiedzieć.

Oparzenia słoneczne potrafią być bardzo uciążliwe. Często z tego powodu staramy się unikać słońca, ale pamiętajmy, że słońce jest też bardzo pomocne przy wielu schorzeniach i warto z niego korzystać oczywiście ze zdrowym rozsądkiem.

Maj zaskoczył nas swoimi kaprysami. Zamiast prawdziwego słońca często potrzebowaliśmy parasola i ciepłego ubrania. Pogoda przypominała bardziej jesienną i z utęsknieniem czekamy na te piękne, upalne dni. Kto nie uwielbia ciepłych poranków, popołudni, wieczorów… Tego jak promienie słońca pieszczą promykami ciało? Ludzie cieszą się każdym dniem bardziej słonecznym i wychodzą z domów do parku, przydomowych ogródków. Korzystają z każdej wolnej chwili i wylegują się do słońca. Ale uwaga słońce tak naprawdę może wyrządzić dużą krzywdę naszej skórze.

Wystarczy nam tylko chwila zapomnienia w upalne dni i może dojść do oparzenia słonecznego. Nasza skóra robi się mocno czerwona, boli, mogą nawet pojawić się pęcherze. Osoby z jasną karnacją często mają problemy po opalaniu się z bolesnym rumieniem, który pojawia się bardzo szybko nawet może wystąpić po 15-20 minutach i jest mocno uciążliwy. Później nasza skóra się złuszcza, zrywamy ją płatami z naszego ciała i często w tym miejscu pozostają brzydkie plamy. Przebarwienia. Pamiętajmy o właściwej ochronie- kremach z filtrem, który zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwymi działaniem promieniowania UVA i UVB. Jak poradzić sobie z oparzeniem słonecznym i ulżyć sobie domowymi sposobami? Kiedy koniecznie musimy udać się do lekarza? Co zrobić by zapobiec na przyszłość powstaniu oparzeń słonecznych? Zobaczcie infografikę.

Oparzenia słoneczne- Wszystko co warto o tym wiedzieć.
Fot. Infografika

Źródło:Onet – Jesteś na bieżąco

5 1 Głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze