Niemcy. Polski kierowca zamordowany- Bronił pasażera

Niemcy. Tragiczne zakończenie kłótni na dworcu w Bawarii. Polski kierowca stanął w obronie pasażera. Napastnik zadał mu śmiertelny cios nożem.

Niemcy

Do strasznego w skutkach zdarzenia doszło na dworcu Hof w Bawarii (południowo-zachodnie Niemcy). Tuż po północy z poniedziałku na wtorek 5/6 czerwca 2021 roku 63-letni Polak na skutek ataku nożownika stracił życie.

Zamordowany mężczyzna był kierowcą autobusu wiozącego pasażerów do Polski. Na dworcu w Bawarii autobus zatrzymał się na krótką przerwę. Podróżni stali na chodniku przed autokarem i czekali na jego odjazd… Bez wątpienia miał to być krótki postój „na papierosa”, a okazał się najgorszym koszmarem.

Podczas postoju do podróżujących osób autokarem podszedł nieznajomy mężczyzna. Był bardzo zaczepny, agresywny. Oprócz wszczynania awantury bez powodu również zaczął intensywnie prowokować pasażerów. W związku z tym szybko doszło do kłótni. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i zamachnął się na jednego z Polaków, lekko go raniąc.

Polski kierowca postanowił od razu interweniować. Stanął w obronie pasażerów, których przewoził. Niestety wtedy rozegrało się piekło… Nieznany agresor użył noża powtórnie.

Pomoc

Nożownik swój kolejny cios tym razem skierował w stronę kierowcy, który usiłował załagodzić całą sytuację. W związku z tym ranił go w tył szyi. Cios dla Polaka okazał się śmiertelny. Pasażerowie natychmiast przystąpili do pomocy. Wezwali pogotowie ratunkowe. Niestety pomimo szybkiej reakcji pasażerów 63-latek zmarł. Pomoc przybyła jednak zbyt późno.

Nożownik, gdy się zorientował co zrobił postanowił pieszo uciec z miejsca zdarzenia. 43-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policyjny, nieopodal miejsca ataku. W chwili zatrzymania nie stawiał oporu. Agresywny napastnik to mieszkaniec Saksonii. Firma, w której zatrudniony był zabity kierowca, to Sindbad z Opola. 
Motyw działania nożownika nie jest na razie znany.

Większość pasażerów po przesłuchaniu przez policję kontynuowała podróż z nową obsługą autokaru. Są już w Polsce. Pozostałe osoby, czterech najbliższych świadków zdarzenia i drugi kierowca, dopiero około południa wyruszyli w podróż do Polski. Firma Sindbad zapewnia, że jest w kontakcie z rodziną zmarłego. Obiecuje jej pomoc prawną, a także pomoc w organizacji transportu zwłok do kraju. Zachowanie agresywnego napastnika na koniec doprowadziło do śmierci niewinnego mężczyzny na którego w Polsce czekała kochająca rodzina. To niewyobrażalna tragedia.


Źródło:Polski kierowca zamordowany w Niemczech. Bronił pasażerów (msn.com)

Niemcy. Zabito polskiego kierowcę autobusu. Stanął w obronie pasażerów – Wiadomości (radiozet.pl)

Polski kierowca autobusu zabity w Niemczech. Stanął w obronie pasażerów – RMF 24

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze