Nastolatka zabiła kobietę ucząc się jeździć samochodem

Nastolatka śmiertelnie potrąciła 54-letnią kobietę w Kopernikach pod Nysą woj. opolskie. W lutym 2021 roku 15-letnia dziewczyna uczyła się jeździć samochodem pod okiem matki, która siedziała obok.

Jaki zapadł wyrok w sprawie, w której śmierć poniosła niewinna kobieta? Rodzice zapłacą karę grzywny – maksymalnie 500 zł.

Nastolatka

Do tragicznego zdarzenia doszło w lutym 2021 roku w Kopernikach pod Nysą woj. opolskie o godzinie około 14:00. To właśnie tego dnia mama postanowiła nauczyć córkę jeździć samochodem. Kobieta wraz z córką w związku z tym przystąpiły do jazdy. Dziewczyna miała w ten sposób odebrać swoją babcię z pracy. Na placu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach samochód nagle najechał na wychodzącą z pracy 54-letnią kobietę. Szła chodnikiem, kiedy wjechało w nią rozpędzone auto. Samochód przygniótł kobietę do ściany, która wyszła z pracy z córką i wnuczką. Cały dramat rozegrał się na ich oczach. 15- latka prawdopodobnie pomyliła gaz z hamulcem.

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. Dziewczyna z racji swojego młodego wieku zostanie ukarana inaczej. Dostanie kuratora sądowego, również będzie musiała pracować społecznie. Nastolatka jest w szoku i musi kontynuować terapię psychologiczną. Czy to wystarczająca kara za spowodowanie śmiertelnego wypadku?

Śmiertelny wypadek

Matka nastolatki zeznała, że chciała nauczyć córkę prowadzić auto. Kierujące pojazdami w chwili zdarzenia były trzeźwe. Sprawą małoletniej Wiktorii T. zajął się sąd rodzinny. Sprawę również rozpatrywał wydział dla nieletnich Sądu Rejonowego w Nysie. jaki wydał wyrok?

Sąd stwierdził, że nieletnia Wiktoria dopuściła się czynu karalnego i zobowiązał ją do wolontariatu na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Nastolatka musi kontynuować terapię psychologiczną. Sąd również ustanowił nadzór kuratora sądowego dla nieletniej. Ponadto rodziców nieletniej jedynie obciążono solidarnie kosztami postępowania. Jak to możliwe, że za śmierć niewinnej osoby nikt nie poniesie odpowiedniej do czynu kary? Przecież z powodu czyjejś nieodpowiedzialności kobieta już nigdy nie wróci do swoich bliskich. Anna T. matka nastolatki udostępniła samochód nieletniej córce. Przeciwko kobiecie nie toczy się postępowanie.

Matka zostanie ukarana karą grzywny?

W lipcu 2021 roku na policję wpłynęło pismo z informacją o zakończeniu sprawy. Prokuratura tym samym zakończyła już pracę. Pozostaje jedynie kwestia policji, która tak na prawdę nie zdziała wiele. Prawdopodobnie matka nastolatki zostanie ukarana tylko karą grzywny.

Jaka jest maksymalna kara? 500 zł. Czy na tyle zostało wycenione życie niewinnej kobiety?

Źródło:Nastolatka zabiła kobietę w wypadku. Wyrok? 500 zł grzywny! (msn.com)

Koperniki. 15-latka śmiertelnie potrąciła 54-letnią kobietę. Nastolatka uczyła się jeździć autem pod okiem matki | Dzień Dobry TVN

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze