Medium – połączenie między duch(sz)ami a światem realnym

Medium – kto to jest?

Medium to osoba, która potrafi przeniknąć do świata duchów i dusz. Umie się z nimi kontaktować, co jest pewnego rodzaju darem. Zdolności te nie są możliwe do nauczenia. Często swoją “moc” odkrywa już w dzieciństwie lub w wyniku traumatycznych zdarzeń np., w wypadku czy śmierci klinicznej. Odczuwa telepatię i pomaga w spotkaniach między światem żywych a umarłych. Spotkania te są możliwe, ponieważ Medium potrafi znaleźć się na tym samym poziomie energii co osoby nieżyjące.

Moje spotkanie z Denise Newman

W angielskim mieście, Luton, nieopodal Londynu umówiłam się na wizytę z Medium – Denise Newman. Nigdy nie byłam na takim spotkaniu i jak pewnie większość z nas spodziewałam się raczej szklanej kuli, czarnego kota i brzydkiej staruszki w chuście na głowie. Nic bardziej mylnego, bo przywitała mnie elegancka, drobna blondynka, koło 50-tki. Na wstępie zapytała o cel wizyty, dlaczego chcę spotkać się z duszami. Wytłumaczyłam, że bardzo tęsknię za zmarłymi rodzicami, szczególnie mamą, i być może jest coś, czego nie zdążyli mi powiedzieć. Chciałam wiedzieć, czy osiągnęli spokój, i czy zwyczajnie jest im dobrze.

Denis zaczęła seans… Nie trzęsła się, ani nie przewracała oczami, jak to było w filmie “Uwierz w ducha”, nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Przymknęła oczy i delikatnym głosem powiedziała: “Jakiś starszy Pan, zdejmuje kapelusz, kłania się Tobie i dziękuje ci za coś… Czy wiesz kim on jest?” Jakież było moje zdziwienie, gdy zorientowałam się, że chodzi o mojego dziadka.

Wizyta na cmentarzu

Przypomniała mi się historia sprzed dwóch tygodni. Byłam z siostrą na cmentarzu, która była zmęczona i nie chciała iść na jego grób. Bardzo ją namawiałam, aż w końcu się zgodziła, ponieważ sama czułam wewnętrzną potrzebę, żeby tam pójść. Sprzątnęłam jego grób z liści i zapaliłam znicz. Dziadek zawsze nosił kapelusz i jestem pewna, że właśnie za to mi dziękował. Medium absolutnie nie mogła wiedzieć, że byłam w Polsce. I ten kapelusz…raczej rzadkie dziś nakrycie głowy. Następna dusza, z którą miała kontakt był nasz pies. Medium powiedziała: ”Czuję zwierzę oraz słyszę jak szczeka. Jest długi i rudy. Czy miałaś psa, który teraz jest po drugiej stronie?”. To nie był nikt inny, jak nasz ukochany Rex, rudy jamnik. Czy Denise mogła wiedzieć, że mieliśmy 27 lat temu w domu jamnika?! Zbieg okoliczności? Raczej nie!

Ukochana Mama

Następną osobą, która przyszła była moja ukochana mama. Przeszły mnie dreszcze, gdy Denise powiedziała: ”Maria tu jest i pyta gdzie masz pierścionek, który od niej dostałaś?” To była prawda – mama dała mi kiedyś pierścionek, który zgubiłam, sama nie wiem kiedy i gdzie. Powiedziała również, że dobrze, że rozstałam się z partnerem, bo nie był mi przeznaczony. Poprosiłam Medium, żeby zapytała mamę, czy jest jej tam dobrze, czy już nie cierpi, jak to było podczas choroby, tu na ziemi. Odpowiedziała krótko: ”Jestem spokojna”. Nie było szans, żeby Denise miała informację o pierścionku, bo ja sama zapomniałam o tym fakcie i nikomu o tym nie opowiadałam – to pewne. Kolejny zbieg okoliczności?!

Kolejne dusze

W czasie seansu przychodziły też inne duchy, czy dusze. Padło pytanie: “Czy znasz Patryka, który rozbił się na motorze?”. Kiedy odpowiadałam, że nie, Denise odpędzała ducha, a takich sytuacji było kilka.

Cała wizyta trwała może godzinę, była bardzo emocjonalna. Próbowałam nagrać nasze spotkanie na dyktafon w telefonie, niestety nic nie było słychać tylko szumy i trzaski… Dlaczego? Do dziś nie mam pojęcia. Spotkanie było bardzo ciekawe i wierzę, że Medium była w kontakcie z moimi bliskimi.

Na kolejną wizytę już bym się nie zdecydowała, za bardzo zakłóciła spokój mojej duszy. Przez kilka dni nie mogłam myśleć o niczym innym. Czułam, że te dusze są blisko mnie i bałam się, że popadnę w obłęd.

Medium – można wierzyć, lub nie

Często oszuści podszywają się pod Medium, żerują na naszej żałobie i tęsknocie za zmarłymi bliskimi. Każdy ma prawo do własnej opinii oraz poglądów. Według mnie “coś w tym jest”, bo świat jest ciekawy, różnorodny, nie da się wierzyć tylko “w mędrca szkiełko i oko”.

Źródła:

http://www.portal.spirytyzm.pl/medium/

Facebook

5 1 Głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze