Jake Davison zabił 5 osób, a następnie popełnił samobójstwo

22-latek Jake Davison zastrzelił dwie kobiety, dwóch mężczyzn i trzyletnią dziewczynkę. Do tragedii doszło w czwartek, 12 sierpnia 2021 roku, w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Według policji była to najgorsza masowa strzelanina od 2010 roku.

Atak na ludzi

Mężczyzna najpierw zabił w mieszkaniu 51-letnią kobietę, z którą był spokrewniony, a później kiedy wyszedł przed budynek, zabił 3-letnią dziewczynkę wraz z jej 43-letnim ojcem. Davison następnie postrzelił inną 53-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę na Biddick Drive, którzy pozostają w szpitalu z obrażeniami niezagrażającemu życiu.

Niedługo po tym mężczyzna udał się do parku, gdzie zastrzelił 59-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Davison następnie przeniósł się do Henderson Place, gdzie postrzelił 66-letnią kobietę (która później zmarła w szpitalu Derriford) a następnie Davison odebrał sobie życie.

Surowe przepisy

Shaun Sawyer – komendant policji w Devon i Kornwalii powiedział, że wszystko rozegrało się w ciągu sześciu minut, podczas których oddano wiele strzałów. Dodał również, że Davison był posiadaczem licencji na broń palną. Przepisy dotyczące posiadania broni w Wielkiej Brytanii są określane jako jedne z najsurowszych na świecie. Do kupowania broni palnej oraz amunicji potrzebne jest zaświadczenie wydawane przez policję.

Aktywność w Internecie

Na filmach umieszczanych przez Davisona w Internecie, mężczyzna mówił, że czuje się odizolowany od reszty społeczeństwa. Informował również, że ma trudności w nawiązywaniu kontaktu z kobietami i odnosił się do „incels” – czyli grupy mężczyzn, którzy przymusowo żyją w celibacie (ang. involutory celibacy), ale pomimo tego pragną znaleźć partnerkę. W efekcie obwiniają kobiety za ich seksualne niepowodzenia. Mężczyźni wyrażają wrogość oraz niechęć do osób aktywnie seksualnie, zwłaszcza do płci przeciwnej. Grupa ta jest również powiązana z wieloma innymi aktami przemocy na całym świecie.

Na 11-minutowym filmiku, który wydaje się być ostatnim, Jake Davison powiedział: „Wiem, że to film, ale lubię myśleć, że czasami jestem Terminatorem”. Na innej stronie internetowej żalił się, że nigdy nie odbył stosunku seksualnego z żadną kobietą. Pisał również: „W ogóle nie mogę przyciągnąć żadnej kobiety”.

Na swoim koncie YouTube, obecnie usuniętym, Davison skarżył się na swój wygląd  zewnętrzny. Bardzo często mówił o poczuciu izolacji oraz walce z kobietami.

YouTube i Facebook potwierdziły, że konta należące do Davison usunięto za naruszenie obowiązujących zasad.

Rozpacz mieszkanców

Dyrektor naczelny David Lockwood powiedział, że jest zszokowany i głęboko wstrząśnięty wydarzeniami, które miały miejsce. Dodał również: „Szok to słowo, które ciągle słyszę od miejscowych”. Wszyscy mówią: „To mogłem być ja”.

Nick McKinnel – biskup Plymouth powiedział: “Miasto pozostało w żalu i traumie, a także w wielkim niepokoju, które wpłyną na życie ludzi na zawsze”.

Plymouth
Źródło: Polskie Radio 24

Źródło:

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wielka-brytania-sprawca-masakry-w-plymouth-mial-licencje-na-,nId,5418845#crp_state=1

https://www.bbc.com/news/uk-england-devon-58197414

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze