Jak zasnąć podczas upalnych dni? Spokojny sen latem

Jak zasnąć podczas upalnych dni? Kochani w ostatnich dniach temperatury bardzo wzrosły. W związku z tym nawet nocą męczymy się i nie możemy zasnąć. Często włączony wiatrak, lub uchylone okno nie jest wystarczające by spokojnie zregenerować nasz organizm. Noce stają się koszmarną udręką i szukamy na to rady. To właśnie w takiej chwili warto sięgnąć po sprawdzone rady naszych przodków. Już starożytni Egipcjanie mieli sposób na spokojny sen w upalne noce. Czy w dzisiejszych czasach ich metoda jest dobra, czy jest taka wygodna? Oceńcie sami.

Jak zasnąć podczas upalnych dni? To pytanie zadają sobie ludzie na całym świecie, gdy temperatura mocno wzrasta i upał dla wielu z nas staje się prawdziwą udręką. A to dopiero początek prawdziwych upałów. Aby uodpornić się na upalne dni, a także noce musimy przygotować nasz organizm do pełnej regeneracji. W związku z tym warto już dzisiaj wcielić w życie pewne nawyki. Przede wszystkim aby spokojnie spać, musimy nawodnić organizm. Nasz organizm bardzo potrzebuje wody. Jednak i nie zawsze to pomaga. Sięgamy wtedy po różne metody. Poznaj jaki sposób na sen w upalne dni mieli starożytni Egipcjanie. 

Nawodnienie organizmu

Jak zasnąć podczas upalnych dni? Sen latem może być płytki i niewystarczający. W związku z tym budząc się rano i nie mamy sił. Gorące powietrze sprawia, że ciało szybko się poci, wybudzamy się i już nie możemy zasnąć. Warto wtedy mieć w pomieszczeniach nawilżacze powietrza, wiatrak. Pijmy dużą ilość wody w ciągu dnia. Nawadniajmy organizm… Podczas upałów woda zatrzymuje się w organizmie, ciało puchnie. A my czujemy się fatalnie.

 

Jak zasnąć podczas upalnych dni? Spokojny sen latem
Fot. Pixabay.com

Sposób starożytnych Egipcjan na spokojny sen

Jak zasnąć podczas upalnych dni? Upały dopiero się zaczęły i już dają nam mocno w kość. Staramy się przetrwać te dni. Pijemy dużo wody, korzystamy z wiatraków. Co robić, gdy nocą duchota wybudza nas i nie możemy spać a wszystkie nasze metody zawodzą? Nasi przodkowie mieli na to sprawdzoną metodę. W starożytnym Egipcie temperatury przekraczały 30, a nawet 40 stopni. Nocą budowniczy piramid musieli odpocząć i zebrać siły na kolejny dzień pracy. Okazuje się, że ich lekarstwem na wysokie temperatury nocą, było spanie w mokrej pościeli i odzieniu, tak aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wody i uczucie chłodu. Ta metoda z pewnością była dobra w latach, gdzie nie było innych sposobów takich jak dzisiaj.

My też mamy swoje sprawdzone metody. Rezygnujmy z kołdry. Zamiast tego używamy cienkiej poszewki, lub prześcieradła. Piżamę ograniczamy do minimum. Przed snem warto też zażyć zimny prysznic. Dzięki temu rano obudzimy się wypoczęci i w dobrym humorze. Teraz mamy wiele metod na schodzenie organizmu w upał. Między innymi klimatyzowane pomieszczenia, które nie zawsze dobrze wpływają na nasze zdrowie, ale większość z nas z nich jednak korzysta. Wolne chwile spędzamy w basenach, pijemy wodę z lodem i chowamy się w cieniu. Bez wątpienia każdy z nas ma jakiś sposób na przetrwanie upalnych dni i nocy. Przede wszystkim latem nie zapominajmy o dużej ilości picia wody i zdrowym rozsądku podczas siedzenia na słońcu.

Źródło:Jak usnąć podczas upałów? Poznaj egipski sposób na spokojny sen latem (msn.com)

5 1 Głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze