Elbląg. 4-letni chłopiec pod wpływem narkotyków trafił do szpitala

Elbląg. Dramatyczna sytuacja rozegrała się w jednym z mieszkań. 4-letni chłopiec był pod wpływem narkotyków. Malec dostał drgawek i stracił przytomność.

Elbląg

Do zdarzenia doszło w jednych z mieszkań w Elblągu. W sierpniu 2021 roku dwoje małych dzieci przebywało pod opieką rodziców, którzy byli pod wpływem narkotyków. 4-letni chłopiec, najmłodszy z rodzeństwa, nagle dostał drgawek i stracił przytomność. Wezwana karetka pogotowia natychmiast pojawiła się na miejscu. Jak się okazało, chłopiec również był pod wpływem narkotyków i trafił z ostrym zatruciem do szpitala. Z pewnością gdyby nie szybka interwencja ratowników medycznych, chłopiec mógłby umrzeć. Okazuje się, że 4 i 8-latek na co dzień przebywają w rodzinie zastępczej, natomiast rodzice zajmują się dziećmi sporadycznie. Niestety i to właśnie w chwili opieki nad nimi, o mały włos nie doszło do okropnej tragedii. Bez wątpienia narazili dzieci na niebezpieczeństwo, a 4-latka na narażenie życia.

Elbląg. 4-letni chłopiec pod wpływem narkotyków trafił do szpitala
Pixabay.com

Rodzicom grozi surowa kara

Rodziców chłopca zatrzymała policja. W mieszkaniu mundurowi znaleźli znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Dzieci będąc pod opieką dorosłych, miały bezpośredni dostęp do wszystkich substancji odurzających w ich mieszkaniu. Trwa ustalanie, czy czteroletni malec wszedł w posiadanie narkotyków, ponieważ te znajdowały się pod ręką, czy substancja celowo została mu podana. Rodzicom dziecka grozi do 10 lat więzienia.

Źródło:Elbląg. Czterolatek pod wpływem narkotyków. Dziecko trafiło do szpitala (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze