Dariusz N. zabójca z Katowic usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności

Dariusz N. zadźgał 19-latka, następnie uciekł z Polski i zoperował sobie twarz. Mordercy jednak kara nie ominie. Sąd Okręgowy w Katowicach wymierzył zabójcy karę 25 lat pozbawienia wolności.

Dariusz N.

Do brutalnego zabójstwa doszło, 21 sierpnia 2016 roku, nad ranem. W pobliżu dworca kolejowego w Katowicach. 19-letniemu Dominikowi, tamtego dnia, towarzyszył ojciec wraz z kilkoma osobami. W pewnym momencie mężczyźni napotkali grupę młodych osób. Po chwili doszło do wymiany kilku zdań, które doprowadziły do kłótni, a na koniec do niewyobrażalnej tragedii. Podczas bójki 19-letni Dominik, były piłkarz GKS-u Katowice, został ugodzony dwukrotnie nożem w klatkę piersiową przez Dariusza N. Niestety młody mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Nożem został również zaatakowany ojciec zmarłego chłopaka. Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymano kilku uczestników bójki. Sprawca, który posługiwał się nożem zdołał uciec.

Dariusz N. Zabójca z Katowic usłyszał wyrok 25- lat pozbawienia wolności
Dariusz N.

Morderca

Przez kilkanaście miesięcy morderca ukrywał się w Niemczech, Czechach i Irlandii. Miejsce pobytu mordercy z Katowic ustalili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do zatrzymania sprawcy doszło dzięki monitorowaniu ruchów poszukiwanego i współpracy Komendy Głównej Policji z katalońskimi funkcjonariuszami za pośrednictwem ENFAST, czyli sieci współpracy grup poszukiwań celowych w krajach UE. Mundurowi ustalili, że ostatnim miejscem pobytu mordercy była miejscowość w woj. dolnośląskim. Następnie wyjechał on za granicę.

7 grudnia 2016 roku wszczęto poszukiwania na podstawie europejskiego nakazu aresztowania na terenie UE oraz kanału Interpolu w 190 państwach poza Europą. Jesienią 2017 roku Dariusz N. został zatrzymany w małym katolońskim mieście Perafort, w trakcie załadunku puszek w których znajdowały się ukryte narkotyki. W 63 puszkach było 20 kg marihuany o wartości 140 tys. euro. Miały one trafić do Polski. Dariusz N. przeszedł operację plastyczną, zapuścił włosy oraz brodę, a także posługiwał się fałszywymi dokumentami, co pomogło mu przez jakiś czas uniknąć odpowiedzialności.

Podczas zatrzymania Dariusz N. miał przy sobie dokumenty tożsamości na różne nazwiska. Zidentyfikowano go dzięki charakterystycznemu tatuażowi na ramieniu, związanemu z jednym ze śląskich klubów piłkarskich – GKS Katowice, gdzie grała w piłkę jego ofiara. Po zatrzymaniu mężczyzna nie przyznał się do winy. W 2019 roku rozpoczął się proces mordercy.

Dariusz N. zabił 19-latka i usiłował zabić jego ojca

Sąd jednoznacznie uznał Dariusza N. za winnego popełnienia dwóch czynów. Pierwszy zarzut to: udział w bójce z użyciem noża i zabójstwa Dominika K. Natomiast drugi: udział w bójce z użyciem noża i usiłowanie zabójstwa Rafała K. – ojca byłego piłkarza. W związku z przedstawionymi mu zarzutami Sąd wymierzył karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Zasądził również od oskarżonego, kwoty po 100 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia, na rzecz pokrzywdzonych ojca i matki zmarłego. Prokuratura oskarżyła, także sześć innych mężczyzn, którzy brali udział tamtego dnia w bójce.

Źródło:25 lat więzienia dla zbója z Katowic. Zadźgał 19-latka, uciekł z Polski i zoperował sobie twarz (msn.com)

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze