Adam Krzyszpin – minęło 11 lat od jego zaginięcia

22-letni Adam Krzyszpin z miejscowości Bojanowa zaginął w niedzielę 10 stycznia 2010 roku.

Co się stało?

Młody mężczyzna miał wiele planów na najbliższą przyszłość. Zdecydował razem ze swoją dziewczyną Natalią, później już narzeczoną, wyjechać do Szkocji, aby zarobić pieniądze, a następnie w Polsce, wybudować dom. W czerwcu 2009 roku osiedlili się w Aberdeen, gdzie Adam miał zapewnioną pracę oraz mieszkanie.

10 stycznia 2010 roku wczesnym rankiem koło godziny 6.00 Adam wybrał się na ryby. Bardzo lubił to zajęcie, a Aberdeen stwarzało dobre miejsce do wędkowania. Tego feralnego dnia warunki atmosferyczne były bardzo uciążliwe. Mężczyzna zmierzał nad zatokę Cave of Red Rocks. Według miejscowych nie należy ona do bezpiecznych. Prowadząca do niej droga jest pustawa i nieprzyjemna. Często pojawiają się tam zdradliwe fale. Co więcej, można tam było spotkać podejrzane osoby, również dilerów narkotyków.

Adam nie wrócił na umówioną godzinę. Jego bliscy nie mogli nawiązać z nim kontaktu, ponieważ telefon mężczyzny znajdował się poza zasięgiem. Od tego momentu ślad po nim zaginął.

Na parkingu znaleziono jego samochód, w którym znajdowały się rzeczy osobiste Adama. Nie było jednak sprzętu wędkarskiego. Następnie wezwano policję.

W akcji poszukiwawczej, która trwała 3 dni, udział brała policja, nurkowie, straż przybrzeżna, oraz helikopter. Niestety, nie natrafiono na żadną przydatną wskazówkę dotyczącą zaginięcia Adama.

Na samym początku podejrzewano, że mężczyzna utonął, ale nigdy nie odnaleziono jego ciała.

Adam Krzyszpin
Źródło: facebook.com

Gdzie jest Adam?

Rodzina mężczyzny nie poddawała się. Korzystała z ofert jasnowidzów oraz detektywów, którzy badali tę sprawę. Jednak nikt nie znalazł żadnego śladu, który doprowadziłby do Adama. Bliscy skierowali się o pomoc w poszukiwaniach również do gazet oraz ambasady. Historia zaginięcia Adama Krzyszpina została przedstawiona w programie telewizyjnym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

Matka mężczyzny – Pani Elżbieta Krzyszpin w rozmowie w gazecie powiedziała: „Sama już nie wiem, co jeszcze mogłabym zrobić. Poruszyłam już chyba niebo i ziemię”. Po 11 latach wypełnionych pustką i wielką niewiadomą, kobieta nadal żyje nadzieją, że Adam się odnajdzie.

Pani Elżbieta Krzyszpin
Źródło: newsbook.pl

Wygląd mężczyzny

Adam Krzyszpin ma 183 cm wzrostu, niebieskie oczy. Posiada znak szczególny – mały palec prawej ręki obcięty do połowy paznokcia. W dniu zaginięcia ubrany był w czarno-białą bluzę, niebieskie jeansy, polar w kolorze khaki, białą kurtkę z brązowymi paskami, ciemnoniebieską kamizelkę z białymi paskami, granatową czapkę oraz białe buty firmy Puma.

Źródło:

https://rawicz24.pl/kobieta-i-dziecko/pochodzacy-z-bojanowa-adam-zaginal-11-lat-temu-matka-ciagle-czeka-na-informacje-o-jego-losie/V2wrjR9IFoVD6Mc7M4Ml

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/adam-krzyszpin-zaginal-w-szkocji-w-2009-r/2699x7g

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze